Kamienie czakry

Kamienie czakry

Czakry to ośrodki energii w formie kul lub kół. Usytuowane są w ciele, w linii prostej – od czubka głowy do podstawy kręgosłupa. Dzięki czakrom dochodzi do wymiany energii ze światem zewnętrznym. Powstają w miejscu krzyżowania się ze sobą dwóch lub więcej kanałów energetycznych.

Najczęściej słyszy się o siedmiu czakrach, są to kolejno od góry:

• korony

• brwi lub trzeciego oka

• gardła

• serca

• słoneczna lub splotu słonecznego

• sakralna lub krzyżowa

• podstawy lub korzenia.

Każda z nich posiada własną barwę, współgra z konkretną częścią ciała, a także odpowiada za inną sferę emocjonalną. Zatem niezmiernie ważne jest, aby utrzymać wszystkie ośrodki energetyczne w równowadze. Dopuszczalne są oczywiście drobne odchylenia, jednak w przypadku odczuwania długotrwałego dyskomfortu należy zadbać o przywrócenie prawidłowego przepływu energii przez czakrę.

Czakra korony – fioletowa i biała

Jest zlokalizowana na szczycie głowy. Jej niesprawność objawia się m.in. w przewlekłych bólach głowy, częstych koszmarach podczas snu, zaburzeniach wzroku, kryzysie duchowym, poczuciu odosobnienia i niezgody. W wyrównaniu wibracji czakry może pomóc relaksacja z minerałami, np.: howlitem, ametystem, fioletowym fluorytem, selenitem, labradorytem i białym kalcytem.

Czakra brwi lub trzeciego oka – granatowa i indygo

Usytuowana jest pośrodku czoła, ponad linią brwi. Jej nadczynność lub niedoczynność zauważa się w przypadku objawów depresji, długotrwałego odczuwania cierpienia, poczucia chaosu i dezorganizacji, braku intuicji i perspektywy lub wizji przyszłości. Do powrotu sprawności czakry może przyczynić się m.in. lapis lazuli, sodalit,  jaspis obrazkowy (pejzażowy) oraz szafir.

Czakra gardła – błękitna i turkusowa

Swoje miejsce ma pod grdyką, na środku gardła. To jej niesprawność obrazuje się w bólu gardła (także drapaniu), ciągłej chrypce, sztywności szyi, problemie ze słuchem oraz zaburzeniach pracy tarczycy. Kłopoty z wibracją czakry objawiają się także w problemach z komunikacją i ekspresją. Do poprawy sprawności czakry przydadzą się na pewno takie minerały jak np.: azuryt, agat, akwamaryn, turkus czy niebieski chalcedon.

Czakra serca – zielona i różowa

Umiejscowiona jest na środku klatki piersiowej i odpowiada za odczuwanie miłości (także tej bezwarunkowej). Nieprawidłowe funkcjonowanie czakry uaktywnia niską samoocenę, co wiąże się z brakiem pewności siebie, długotrwały strach, pogorszenie relacji z bliskimi, brak odczuwania empatii i harmonii. W przypadku zaobserwowania wymienionych symptomów koniecznie noś przy sobie różowy kwarc, amazonit, agat mszysty, malachit, zielony jadeit, krwawnik, , różowy opal, granat, morganit, rubin, rodochrozyt, chryzopraz, zielony fluoryt, unakit lub awenturyn.

Czakra słoneczna lub splotu słonecznego – żółta

Ma swoją lokalizację pomiędzy przeponą a pępkiem, poniżej mostka. Jej niesprawność charakteryzuje się zaburzeniami działania systemu nerwowego i immunologicznego, problemami z trawieniem, widocznym brakiem witalności i asertywności, wysoką niesamodzielnością i trudnościami w podejmowaniu decyzji. Tę czakrę wzmocnią na pewno takie minerały (i metale), jak m.in. tygrysie oko, cytryn, kalcyt żółty, żółty jaspis, bursztyn, a także złoto.

Czakra sakralna lub krzyżowa – pomarańczowa

Znajduje się tuż poniżej pępka. Gdy nie pracuje prawidłowo, pojawiają się problemy z kreatywnością, ciekawością i odczuwaniem radości. Pojawia się dodatkowo odczucie nudy, zbytnia powaga oraz trudności ze skupieniem myśli. Mogą także występować kłopoty z pęcherzem moczowym i macicą. W przypadku wykrycia nieprawidłowości warto spróbować relaksacji z niektórymi minerałami (i metalami), np.: jaspisem Picassa, kamieniem księżycowym, kamieniem słonecznym, perłą, karneolem oraz miedzią.

Czakra podstawy lub korzenia – czerwona

Tkwi natomiast w podstawie kręgosłupa, w okolicy kości ogonowej. Jej niesprawność wiąże się z nagłym przybieraniem na wadze, trudnościami z motoryką, trawieniem, zaparciami, notorycznym zmęczeniem i ogólnym brakiem energii. Aby przywrócić kondycję, czakry pomocne mogą okazać się takie minerały, jak np.: czerwony jaspis, jaspis obrazkowy (pejzażowy), czarny turmalin, onyks, ryolit, obsydian śnieżny, hematyt, czarny agat oraz kwarc dymny.

Niektóre minerały, kryształy czy metale są uniwersalne, to znaczy oddziałują na wszystkie czakry (lub znaczną większość). Są to między innymi: kryształ górski, kwarc tytanowy, diament, piryt, czy nawet srebro.

 

 

Kamienie czakry

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry